I Turniej Małych Smoków – podsumowanie

W sobotę 26-go kwietnia 2014 roku odbył się dla większości dzieci z sekcji JKD 1 turniej wg zasad Hayastan Grappling.
Młodzi wojownicy mieli stoczyć przed liczną publicznością swoje pierwsze poważne walki i to w… Ringu!
Od godz. 9.15 – choć zawody zaczynały się od 10 tej gromadzili się pierwsi podenerwowani rodzice oraz bohaterowie całego wydarzenia. W turnieju wzięło udział 35 zawodników. Wszyscy zostali wcześniej podzieleni na 5 grup wagowo-wiekowych tak, aby każdy miał równe szanse.SONY DSC

Najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie po 5,5 roku, a najstarsi 11 lat.
Pojedynki trwały 3 rundy. W pierwszej walka trwała do tzw „odklepania” czyli poddania przeciwnika.
Runda druga (jeżeli pierwsza nie przyniosła rezultatu) oceniana była przez sędziów pod względem technicznym czyli tzw. „punkty”.

Do rundy trzeciej – jeżeli w drugiej był remis dotrwali tylko nieliczni. W rundzie tej był tzw. „złoty rzut” albo jeśli ktoś woli żargon piłkarski, „złota bramka”. Wygrywał pojedynek ten zawodnik, któremu udało się powalić poprzez podcięcie, rzut lub sprowadzenie swojego przeciwnika.
Oj działo się działo!SONY DSC

To był niezwykły turniej, gdyż każdy z moich wspaniałych uczniów wiedział, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, pokonywanie własnych słabości oraz radzenie sobie ze stresem i… Porażką. Muszę przyznać że wszyscy spisali się na medal , a najbardziej Ci którzy przegrali swoje pojedynki lecz z uśmiechem na ustach dopingowali innych walczących. Brawo!

Oprócz niezwykłej atmosfery wielkiej woli walki młodych adeptów , oraz nagród i pucharów wielkie podziękowania należą się Rodzicom. Swoją obecnością oraz ogromnym zaangażowaniem pomogli w zorganizowaniu tego niezwykłego widowiska. Wielkie ukłony dla Was i piękne dzięki.

Uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci to po prostu bezcenne!

Turniejowi towarzyszyły (jak być powinno) pełne zaangażowanie zawodników oraz rywalizacja fair play.
Swoje pierwsze trofea zdobyły w większości osoby, które przez niektórych uważane były za „niegroźne” ale jak samo życie nam pokazało – każdy może zostać zwycięzcą!SONY DSC

Podsumowując. Na wielkie brawa (oprócz Rodziców) zasługują Gabrysia Buba – która oprócz zajęcia II miejsca w swojej kategorii wagowej zdobyła Puchar „Najlepszego Technika Turnieju” poddając swoich rywali bardzo szybko, a powiem tylko że walczyła z chłopcami!

Nagrodę specjalną od publiczności za niesamowitą wolę walki,doping , postawę oraz fair play zdobył Krystian „Cristiano” Nastarowicz! Oprócz tego  do swojej kolekcji dorzucił jeszcze puchar za zajęcie  III miejsca!
Gratulujemy i do zobaczenia na następnym turnieju!

SONY DSC

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych kategorii:

Grupa I

 1. Max Wrzesiński
 2. Artur Strzemecki
 3. Oliwier Sobieszek

Grupa II

 1. Mateusz Kowalski
 2. Natalia Skorasińska
 3. Kacper Dziąg

Grupa III

 1. Szymon Doliński
 2. Laura Pałczyńska
 3. Krystian Nastarowicz

Grupa IV

 1. Gabryś Sosnowski
 2. Gabrysia Buba
 3. Kacper Kałużny

Grupa V

 1. Igor Grzybowski
 2. Jan Sowiński
 3. Patryk Matusiak