Robert Janiak

O sobie. Od zawsze czułem w sobie dusze wojownika, nigdy nie dawałem sobie w „w kaszę dmuchać”. Niestety w pewnym momencie moi koledzy odskoczyli wzrostem ode mnie i wykorzystując ten fakt dokuczali mi. W tym czasie wszedł na ekrany kin film „Wejście smoka”, z mistrzem nad mistrzami Brucem Lee, który bardzo mi się spodobał i stał się wzorem do naśladowania. Był początkiem mojej drogi z karate.

Zainspirowany kunsztem, perfekcją, techniką twórcy Jeet Dune Do, rozpocząłem naukę w Łódzkim Klubie Karate, koledzy dali mi spokój, przestali mi dokuczać a ja dalej podążałem swoją drogą. Trenowałem wiele styli: Aikido, tae kwon do, odmiany karate: Shotokan, Kyokushin, system Tsunami, Tai Chi.

Robert Janiak

Robert Janiak

Przez to, że zetknąłem się z wieloma stylami, co pozwoliło mi dzisiaj szerzej spojrzeć na sztuki walki. Poprzez naukę sztuk walki, poznałem również filozofię ludzi wschodu, co pozwoliło mi osiągnąć sukcesy tak w życiu osobistym, jak i zawodowym. Dzięki wytrwałości i konsekwencji, staram się codziennie, małymi krokami zbliżać się do doskonałości pod czujnym okiem Mistrza Wojciecha Adamusika.

W roku 2012 zdobyłem swój pierwszy stopień instruktorski – APPERENTICE INSTRUCTOR u GM Richarda Bustillo- ucznia Bruce’a Lee. Paradoksem jest to, że zacząłem trenować po to, aby obronić się przed kolegami, a dzisiaj im dłużej trenuję tym mniejszą mam ochotę na jakąkolwiek bijatykę na ulicy.